top of page

CIAŁO TANIEC RUCH

aleksander kopański

Tancerz, choreograf, aktor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez ponad siedem sezonów tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu (jednego z pierwszych obok Poznania teatrów tańca współczesnego w Polsce). Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO i Operą Krakowską. W teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie realizował ruch sceniczny do spektaklu „Skórka pomarańczowa”.W teatrze Hothaus odpowiedzialny za stworzenie ruchu scenicznego do spektaklu „Proces” wg. Kafki, oraz Ferdydurke”. Jest kierownikiem artystycznym innowacji taneczno teatralnej w XXX liceum w Krakowie. Uczy tańca współczesnego. Jego wychowankowie studiują na wyższych uczelniach tanecznych w Polsce i w Europie. Tworzy własne spektakle autorskie. Systematycznie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego w całej Polsce.

zajęcia kondycyjne
            dla dorosłych

Zajęcia adresowane dla osób dorosłych, chcących poprawić lub utrzymać swoją kondycję fizyczną szukających alternatywy dla aerobiku i fitness. Na zajęciach pracujemy nad :

  • wzmocnienie ciała, rozciąganie, połączenie ruchu z działaniami kreatywnymi.

W pracy korzystamy z:

  • ćwiczeń sportowych, elementów jogi, podstawowych ćwiczeń iprowizacyjnych z tańca.

Prowadzący korzysta z wiedzy nabytej podczas trenowania wyczynowo akrobatyki sportowej (wicemistrzostwo Polski seniorów), wieloletniej pracy jako tancerz tańca współczesnego (Śląski teatr tańca) oraz z prowadzonej praktyki jogi (joga yengara). Za priorytet stawia sobie indywidualne podejście do uczestników zajęć oraz dobranie ćwiczeń i obciążeń do ich możliwości i potrzeb.

ZAJĘCIA PROWADZI :Aleksander Kopański - tancerz, aktor, choreograf. 

Na zajęcia należy mieć kostium ćwiczebny i zmienione obuwie na sportowe.

 

ZAJECIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH!!!

 

alexandreplatz

Zespół Aleksanra Kopańskiego

 

Zespół nie jest miejscem, jest spotkaniem. Jest zbiegiem okoliczności, które umożliwiły wspólną pracę. Każdy kto przebywa na Alexanderplatz powinien być tylko i wyłącznie szczery. I chcieć. Reszta pojawia się tutaj. 

bottom of page