top of page
Wojciech Dawid Terechowicz
śpiew/tenor
dramaturgia
Aleksander Kopański
       choreograf/taniec

Śpiewak, aktor, reżyser, retor, nauczyciel sztuki aktorskiej, instruktor dramy stosowanej. Praktykę zawodową prowadzi już od 23 lat.  Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ukończenia szkoły pracował jako aktor lalkarz, aktor dramatyczny, aktor musicalowy, śpiewak klasyczny oraz pedagog. Jako solista preferuje muzykę baroku i klasycyzmu, ale też repertuar pieśniarski późniejszych epok. W swojej pracy dydaktycznej zrealizował wiele projektów teatralnych. Teatr Hothaus, którego jest dyrektorem w ciągu ośmiu lat działalności zrealizował 51 premier. Jako pedagog opracowuje własne techniki szkolenia aktora, sprawdzając je na tworzonych przez siebie zespołach aktorskich. To co wyznacza jego szlaki artystyczne i pedagogiczne to eksperyment w dziedzinie sztuki scenicznej.

Multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, autor muzyki. Absolwent wydziału jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował m.in. z Brianem Fentressem (ReGeneration), Basią Stępniak Wilk, Przemysławem Brannym, Beatą Bednarz, Waynem Ellingtonem, Dathanem Thigpenem, Bartkiem Przytułą, Pawłem Kowalczykiem, Moniką Kuszyńską, Pawłem Mąciwodą,Tarnowskim Chórem Gos.Pl, Palfy Gróf, Lanberry i wielu innych.

Tomek Boruch
        aranże/gitara
Karol Miękina
           taniec

PREMIERA

odbyła się

04marca2016

MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ "MANGGHA

Bartek Kwapień
            taniec

Gitarzysta, muzyk sesyjny, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończył Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary elektrycznej oraz wydział Wokalno-instrumentalny - specjalność Gitara Klasyczna.
Jako aktywnie działający muzyk sesyjny, brał udział w wielu polskich i międzynarodowych projektach koncertowych oraz studyjnych.

Przemek Hanaj
gitara

Tancerz, choreograf, aktor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego,przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich.TancerzŚląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Debiutował w Indiach, wystepował w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia  w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO i Operą Krakowską i Teatrem Hothaus. Zrealizował choreografie do spektakli:„Skórka pomarańczowa”, "Proces”,"Ferdydurke”. Uczy tańca współczesnego.  Tworzy własne spektakle autorskie. Systematycznie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego w całej Polsce.

Tancerz, aktor, choreograf. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiegow Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.Występował na wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Rosji, Brazylii, Norwegii, Białorusi, Serbii, Czechach.Współpracował z takimi postaciami jak: Ohad Naharin, Ewa Wycichowska, Jacek Łumiński, Jo Strømgren,

Jan Peszek, Caroline Finn, Adolf Weltschek, Joseph Alter, Izadora Weiss, Cezary Tomaszewski, Janusz Skubaczkowski, Antony McDonald, Ole Martin Meland, Kaya Kołodziejczyk, Eryk Makohon, Wojciech Kościelniak, Michał Kotański, Paulina Wycichowska. Były tancerz Polskiego Teatru Tańca – baletu poznańskiego oraz Bałtyckiego Teatru Tańca – Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Obecnie współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, z Teatrem Bagatela oraz z Teatrem Groteska w Krakowie.

Bartosz Kwapień – w latach 2011-2014 w Krakowskim Teatrze Tańca (Kwadryga na trzech, RuchGallery, Poliamoria - chor. Eryk Makohon). Od 2009 roku praktykuje jogę metodą Iyengara. Obecnie występuje w spektaklu Przemiany (reż. Adolf Weltschek, chor. Caroline Finn) w Teatrze Groteska w Krakowie oraz Święci nie błyszczą (chor. Aleksander Kopański).

W spektaklu wykorzystano utwory następujących kompozytorów: G.Frescobaldi,  S.De Luca,  R.Rontani,  G.Caccini, Ch.W.Gluck, C.Monteverdi, H.Purcell, G.Giordani.  

 

10 NOC TEATRÓW

ŚWIĘCI NIE BŁYSZCZĄ"

17 września godzina 21:00

Żydowskie Muzeum Galicja

wstęp wolny

ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ.jpg
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ.jpg

press to zoom
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ (17).jpg
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ (17).jpg

press to zoom
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ (2).jpg
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ (2).jpg

press to zoom
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ.jpg
ŚWIECI NIE BŁYSZCZĄ.jpg

press to zoom
1/17

WYKONAWCY:.

Fifty-fifty, czyli "Płaczki" oraz "Święci nie błyszczą"

 

Serdecznie zapraszamy na zakończenie sezonu artystycznego do STUDIA KCC. W ramach wieczoru fifty-fifty, który odbędzie się 26 czerwca w Nowohuckim Centrum Kultury w pierwszej połowie wystąpią mężczyźni ze spektaklem "Święci nie błyszczą" w choreografii Aleksandra Kopańskiego, natomiast w drugiej części wieczoru na scenie zobaczymy trzy kobiety - gospodarzy KCC, czyli Grupę Wokół Centrum ze spektaklem "Płaczki".

 

26 czerwca 18:30 // STUDIO KCC (Nowohuckie Centrum Kultury)

 

REPREZENTACJA MĘŻCZYZN:

"Święci nie błyszczą" Teatr Hothaus chor. Aleksander Kopański

REPREZENTACJA KOBIET:

"Płaczki" Grupa Wokół Centrum chor. Agata Moląg

 

bilet na cały wieczór: 35 zł

 

najbliższy spektakl 

P9170028.jpg
P9170028.jpg

press to zoom
P9170045.jpg
P9170045.jpg

press to zoom
P9170360.jpg
P9170360.jpg

press to zoom
P9170028.jpg
P9170028.jpg

press to zoom
1/22

Foto. Anna Orzyłowska

Relacja ze spektaklu w Muzeum Galicja

 

Scena Tańca Współczesnego

ŚWIĘCI NIE BŁYSZCZĄ"

17 grudnia godzina 19:00

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

ul. Wietora 15

rezerwacje: kontak@hothaus.org tel. 606603560

bottom of page